Românii pe Facebook – Bancul care te va face să-ți privești cu alți ochi prietenii virtuali
Problemă de matematică pe Facebook: „Ana are 10 portocale. Mănâncă 5 dintre ele. Câte portocale îi mai rămân?”. Răspunsurile date de români:
1). Românul specialist în nutriție: Nu e ok că mănâncă 5 portocale. E prea mult!
2). Românul conspirativ: De unde are Ana 10 portocale? Le-a furat!
3). Românul frustrat: – Bine că nesimțita mănâncă 5 portocale și alții nu au nici măcar o prună.
4). Românul lăudăros: – Ce să spun! Are 10 portocale. Eu am 15 kiwi și nu vin să mă dau mare pe aici.
5). Românul naționalist: – Merele nu-i mai plac?
6). Românul agramat: – E multe. S-ă dea și la alți.
7). Românul de pe un cont fals: – Dă-te naibii, Ano! Proasto!
8). Românul specialist în medicină: – Bine, bine, are portocale. Dar s-a vaccinat?
Bancuri romani Facebook înmulțesc râsurile și interacțiunile zilnic. Aceste bancuri romani Facebook ilustrează perfect personalitățile din mediul online: nutriționistul improvizat, conspirativul, celui frustrat și lăudărosul. Fiecare bancuri romani Facebook ne amintește cât de diverse sunt reacțiile pe platformă. Recunoști vreun tip de prieten în aceste bancuri romani Facebook? Toate sunt adevărate și pline de umor țintit. Bancuri. Două blonde se întâlnesc în fața unei policlinici. Una dintre ele plângea. Leșini de râs ce urmează.
Face parte din echipa Rețete și Vedete din anul 2022, aducând cu sine o vastă experiență jurnalistică acumulată de-a lungul unei cariere de peste 15 ani în domeniul mass-media. De-a lungul timpului, Igor a activat în redacțiile unor publicații importante. În cadrul redacției Rețete și Vedete, contribuie activ la dezvoltarea conținutului editorial, realizând articole despre și cu personalități din showbiz, reportaje speciale, dar și articole cu impact în rândul cititorilor. Unul din hobby-urile lui Igor este gătitul.
Precizare: Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice. Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Ne puteți urmări și pe Google News sau pe pagina noastră de Facebook