Oana Roman, îngrozită de ce îi fac medicii Isabelei: „Am simțit că leșin”
Oana Roman a continuat ieri turneul medical alături de fiica sa, Isabela. A rămas îngrozită văzând ce îi fac medicii. Mama grijulie, Oana Roman, a asistat la întreaga procedură.
De șase luni bune, Isabela a fost diagnosticată cu rezistență la insulină, boală care i-a dat peste cap corpul aflat în creștere. Acum, fata merge din medic în medic, din specialist în specialist, pentru a-i fi stabilit tratamentul corespunzător și pentru a i se recomanda o dietă menită să o ajute să slăbească și, ulterior, să se mențină. Din cauza bolii, declanșată de stresul la care a fost expusă ca urmare a despărțirii părinților, Isabela a luat mult în greutate.
„Azi și mâine am un turneu la doctori cu Isa. Azi la ortodont, pentru a-i pune aparatul pe cerul gurii. Mâine la nutriționist și apoi la endocrinolog. Vor fi două zile grele pentru ea. Știu că o să-i trimiteți încurajări și i le voi citi”, a transmis Oana Roman înainte de prima vizită la medic a zilei de ieri.

Grijulie, a intrat cu fiica sa în cabinetul medicului ortodont și a asistat la întreaga procedură, care, recunoaște, a îngrozit-o. Fetița ei însă a rezistat ca o eroină.
„Eu am simțit că leșin, ea nu a scos un sunet. I-a făcut anestezie, a înțepat-o de mai multe ori. La final, doctorul a spus că e cel mai cuminte copil. Mulțumesc, Doamne! Azi i-a montat șuruburile de la disjunctor”, a mai informat Oana Roman despre procedura prin care a trecut fiica sa.
În contextul în care tatăl fetiței îi plătește pensia alimentară de 500 de lei pe lună, abia după ce a fost executat silit, Oana Roman este conștientă că trebuie să ducă singură toate greutățile de mamă singură. Este însă, așa cum declară, fericită că are o fiică înțelegătoare și care, la 11 ani, încă mai crede în magia Crăciunului. Vedeta a povestit că Isabela a fost impresionată de darurile aduse de Moș Nicolae și s-a mirat cum a știut acesta că ea nu mai are voie să consume zahăr, astfel că a avut grijă să pună în cadou dulciuri fără zahăr.
Foto: Instagram
Vrei să critici sau să lauzi ceva? Atunci nu ezita să ne scrii în Comentarii! Exprimă opinia într-un limbaj civilizat!
Face parte din echipa Rețete și Vedete din anul 2022, aducând cu sine o vastă experiență jurnalistică acumulată de-a lungul unei cariere de peste 15 ani în domeniul mass-media. De-a lungul timpului, Igor a activat în redacțiile unor publicații importante. În cadrul redacției Rețete și Vedete, contribuie activ la dezvoltarea conținutului editorial, realizând articole despre și cu personalități din showbiz, reportaje speciale, dar și articole cu impact în rândul cititorilor. Unul din hobby-urile lui Igor este gătitul.
Precizare: Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice. Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Ne puteți urmări și pe Google News sau pe pagina noastră de Facebook