Mihaela Rădulescu spune cum a murit Felix Baumgartner. „L-am ținut de mâna. Sunt pierdută fără el”

Mihaela Rădulescu a scris un mesaj emoționant sâmbăta dimineața:
„🤍 *Felix Baumgartner*
Pentru lume, o legendă care a inspirat atât de mulți și a realizat atât de multe…
Pentru prietenii și familia lui, cel mai iubit și admirat, cel mai pozitiv, respectuos, plin de viață și bucurie copil, și cel mai concentrat și organizat adult când venea vorba de muncă.
Pentru fani, Eroul care zâmbea mereu înapoi, care avea întotdeauna timp pentru ei, care era fericit să le simtă dragostea.
Pentru mine… bărbatul care m-a iubit nebunește timp de 13 ani, bărbatul extraordinar pe care l-am iubit mai presus de cuvinte, BĂRBATUL ADEVĂRAT pe care l-am respectat și alături de care am trăit cele mai frumoase clipe din viața mea. Și asta e puțin spus.
Continuați să-i spuneți povestea, mai ales copiilor voștri – într-o lume plină de Visători, învățați-i despre Visătorul care și-a împlinit toate visele, muncind enorm pentru fiecare dintre ele.
Mulțumesc tuturor celor care i-au adus un omagiu și ne-au arătat sprijinul – mie, mamei și tatălui său, familiei și prietenilor noștri apropiați.
„Prima luptă pe care a pierdut-o”
Sunt extrem de recunoscătoare echipei The Flying Bulls și Red Bull pentru că s-au comportat ca o adevărată familie, lui Antonio și Rosalba de la Skydive Sunrise – Paracadutismo, prietenului său drag Navid, lui Roberto de la Villa Capodarco B&B, echipelor de intervenție, carabinierilor și tuturor celor care au făcut TOT ce se putea pentru el și pentru mine, aici, în Italia.
A murit făcând ceea ce a iubit cel mai mult – zburând – într-un loc fericit unde ne întorseserăm pentru a treia oară, cu mine ținându-l de mâini și strigându-i să LUPTE. Prima luptă pe care a pierdut-o…
Sunt pierdută fără el. Suntem toți, cei care am fost binecuvântați să-l avem în viața noastră.
Am scris acest mesaj pentru el. Aduceți-i un omagiu lui FELIX. Acest om unic merită tot ce avem mai bun în inimile, gândurile și rugăciunile noastre…”, este mesajul dureros pe care Mihaela Rădulescu l-a transmis tuturor, după decesul lui Felix Baumgartner.
Precizare: Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice. Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Ne puteți urmări și pe Google News sau pe pagina noastră de Facebook