Simona Ionescu / Redactor Șef

Mr. Pink e cel mai înfocat fan al Irinei Columbeanu. Îi pune la dispoziție orice sumă, doar să revină la pasiunea ei

Mr. Pink e cel mai înfocat fan al Irinei Columbeanu. Îi pune la dispoziție orice sumă, doar să revină la pasiunea ei
Fiica lui Irinel Columbeanu este din ce în ce mai surprinzătoare. S-a apucat de modelling cu succes, a fost acceptată la facultate, la o universitate din Ivy League, în America, și a revenit la o pasiune mai veche, încurajată de tatăl ei vitreg.

Irina Columbeanu trăiește de la 10 ani în America și are o relație excelentă cu părinții biologici, dar și cu tatăl vitreg. Pe tatăl sărăcit și bolnav, rămas în România, încearcă să-l înconjoare cu dragostea ei cât de mult poate și îl ajută financiar. Când a înțeles boala cu care se confruntă Irinel Columbeanu, și-a decis drumul în viață: neurochirurgia.

Pe de altă parte, mama îi este mentor și cea mai bună prietenă, iar Mr. Pink, soțul Monicăi Gabor, pe care Irina îl numește „tată vitreg”, este omul care o susține financiar la școală și o încurajează să se dezvolte și să își urmeze visele.

Irina Columbeanu a revenit la pasiunea din copilărie

Fiica lui Irinel Columbeanu, încurajată de tatăl vitreg, a reînceput să picteze. Ea pictează de mică și, după ce a plecat în America, mult timp s-a ocupat de această pasiune. Pictura a ajutat-o să depășească trauma despărțirii de tată, mutarea într-o țară străină și îndepărtarea de toți prietenii și colegii de școală.

Fiica lui Irinel Columbeanu a revenit la o pasiune mai veche, încurajată de tatăl vitreg
Unul din tablourile expuse de Irina Colubeanu la 8 ani, când a avut primul solo-show într-o galerie de artă din București

Susținută de Irinel Columbeanu, de la vârsta de 5 ani, Irina Columbeanu a urmat, în paralel cu orele de la Școala Franceză, lecțiile d eînot și pian și cursurile unei școli de artă. La vârsta de 8 ani a avut prima sa expoziție personală, într-o galerie de artă din București. Irina a reușit să impresioneze pe toți cei prezenți, prezentând nouă tablouri.

Tatăl vitreg i-a făcut o promisiune

Acum, Irina Columbeanu s-a apucat din nou de pictură. Ea mărturisește că a fost încurajată atât de tatăl vitreg, cât și de mama sa. Mai mult, milionarul Mr. Pink i-a propus să îi deschidă și o mică galerie de artă, după ce va aduna mai multe tablouri în colecție.

Irina Columbeanu nu s-a lăsat mult așteptată și a pictat primul ei tablou, dedicat unui accesoriu de modă. Lucrarea ei are în centru o geantă Birkin. Ea însăși, urmând exemplul mamei sale, poartă deseori astfel de poșete. O geantă Birkin standard are un preț care începe de la 10.000 de dolari. Fiica lui Irinel Columbeanu are acces la dressingul mamei sale, în care se găsesc mai multe astfel de genți.

Foto: Instagram

Vrei să critici sau să lauzi ceva? Atunci nu ezita să ne scrii în Comentarii! Exprimă opinia într-un limbaj civilizat!

 

Precizare: Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice. Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.

Recomandarile noastre
Stiri parteneri