Ozana Barabancea, abonata instanțelor. Iată ce a ajuns să facă vedeta
Ozana Barabancea deține o firmă, de 13 ani. Aceasta a fost grav afectată în perioada pandemiei. Vedeta TV a înțeles că nu prea își mai poate salva afacerea și a decis un lucru radical. Ea a depus cerere de insolvență.
Artista a înregistrat acțiune de insolvență pentru firma sa de de interpretare artistică și spectacole pe rolul Tribunalului București.
În ultima perioadă Ozana Barabancea a mers destul de des în instanță. Ea şi-a dat fostul soț în judecată în urmă cu două luni. Acţiunea divei de la Antena 1 a fost înregistrată la Judecătoria Sectorului 3 din București şi se referă la o „pensie de întreținere”.
Magistrații însă au admis lipsa calității procesuale a Ozanei Barabancea. Adică vedeta nu ar fi fost îndreptățită, în totalitate, să deschidă o astfel de acțiune în instanță.
Dincolo de aceste probleme, prestația Ozanei Barabancea pe micile ecrane este apreciată de producătorii emisiunii Te cunosc de undeva, show ce a ajuns la al 15-lea sezon, dar și de fani.
Ozana Barabancea a slăbit mult în ultima perioadă în urma unei operații de micșorare a stomacului, dar și unui stil de viață sănătos.
Ea a slăbit în jur de 70 de kilograme de atunci și până acum, mărturisind în urmă cu ceva timp că și-a dat seama cât de mult contează sportul. Bruneta a luat decizia de a ajunge pe masa de operație după ce a constatat că a început să se miște tot mai greu. Jurata face mult sport, și e foarte atentă la ceea ce mănâncă. A eliminat zahărul din dietă.
Sursa foto: Instagram
Face parte din echipa Rețete și vedete încă de la lansarea publicației, în 2020, aducând cu ea o experiență de peste 20 de ani în presa scrisă, la Evenimentul Zilei, dar și în agenții de presă internaționale (Agence France Presse și Associated Press) și radio (Radio 21). De asemenea, activează cu succes și în domeniul relațiilor publice, îmbrățișând proiecte de PR cultural și de business. Este, de mulți ani, PR-ul Teatrului Național „Mihai Eminescu” din Timișoara și co-fondator la o publicație unică în peisajul media național, dedicată celor mici și părinților lor, Știri pentru copii.
Precizare: Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice. Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Ne puteți urmări și pe Google News sau pe pagina noastră de Facebook