Simona Ionescu / Redactor Șef

Vasile bea o bere la bar. La un moment dat, scoate telefonul, o sună pe soția lui și îi spune să pregătească apa caldă. Iată de ce

Vasile bea o bere la bar. La un moment dat, scoate telefonul, o sună pe soția lui și îi spune să pregătească apa caldă. Iată de ce
Începeți ziua cu zâmbetul pe buze! Am decis să înlocuim Horoscopul cu unu-două bancuri care să vă dea o stare de bine pentru toată ziua. Dacă știți bancuri bune, puteți să ni le trimiteți pe adresa de mail redactie@retetesivedete.ro.

-Aseară, cu iubi, am cinat la lumina lumânărilor!

– Și pe urmă?

-Pe urmă a venit curentul!

__________________

O doamnă „puțin” mai în vârstă, pe un vas de croazieră stătea lângă balustradă, îmbrăcată într-o fustă și o un tricou. Vântul fiind puternic îi ridică fusta, dar ea stătea nemișcată ținându-și cu mâna pălăria. Vine un domn la ea:

– Doamnă, știți că vântul vă ridică fusta, nu?

– Știu, domnule, dar eu trebuie să țin pălăria.

– De ce?

– Pentru că ce se vede sub fustă este vechi de 75 de ani, dar pălăria o am de ieri!

__________________

Vasile bea o bere la bar. La un moment dat, își scoate telefonul și o sună pe soția lui, spunându-i pe un ton impunător:

– Alo, pregătește apa caldă, nu vreau să pierd timpul când vin acasă, da?!

Barmanul, cu un ton admirativ, îi spune:

– Ești un bărbat adevărat Vasile, așa trebuie vorbit cu femeile, cu autoritate!

– Dar ce credea ea, că o să spăl vasele cu apă rece?

__________________

Stăteam alături de nevastă-mea la întâlnirea de 30 de ani de la terminarea liceului şi ma tot uitam la o tipă bine, dar complet turtă, ce-şi legăna nostalgic între două degete paharul, singură la o masă de alături.

Nevastă-mea m-a întrebat:

– O cunoşti?

– Sigur, am oftat, e prima mea prietenă din liceu. Am înţeles că s-a apucat de băut imediat după ce ne-am despărţit şi de-atunci n-a mai fost trează.

– Dumnezeule! a spus nevastă-mea.“Cine s-ar fi gândit că o persoana poate sărbători atâta timp?!

__________________

Un bărbat se confesează unui prieten:

– Cred că voi divorța. Nu mai pot, soția mea e prea copilăroasă.

– De ce?, întrebă celălalt.

– De câte ori fac baie vine pe la spate și îmi îneacă toate rățuștele din cadă.

__________________

Un individ avea nevoie de un instalator, așa că îl roagă pe un prieten să-i comande unul. Zis și făcut. Pune mâna pe telefon și-l sună pe instalator:

– Bună ziua…

– Sunt fierbinte, ce doriți?

– Ce număr de telefon mi-a dat ăsta?, se întreabă omul, care închide telefonul și formează numărul din nou.

– Alo? Aș dori…

– Alo… sunt fierbinte…

– Auzi, cucoană… eu nu-mi văd capul de treabă și matale îți arde de alte alea. Trântește telefonul și-l sună pe prieten:

– Bă, ce număr de telefon mi-ai dat? Că-mi răspunde una și-mi spune că-i… fierbinte.

– Păi, Fierbinte Ion îl cheamă pe instalator. Cred că ți-a răspuns nevastă-sa.

 

Precizare: Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice. Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.

Recomandarile noastre
Stiri parteneri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *