De ce nu au copii Codruța Filip și Valentin Sanfira. „Familia înseamnă în primul rând…”

Codruța Filip și Valentin Sanfira spun că s-au „găsit” pe viață. Ei formează cel mai iubit cuplu din muzica populară și au o viață în doi care este invidiată de mulți. Debordant de sincerii cu fanii lor, cei doi au spus de ce încă nu au copii, deși relația lor este puternică și durează de ceva timp.
Cei doi s-au cunoscut la o emisiune TV realizată de Teo Trandafir. Artistul a povestit că s-a îndrăgostit instantaneu. „Atunci când te trăznește, te trăznește, nu mai este nicio șansă, nu am crezut lucrul ăsta niciodată. M-am îndrăgostit de ea într-o secundă și am uitat de tot în acele clipe, nu mi s-a întâmplat acest lucru niciodată, mai ales că eu am mai avut până acum relații și ea știe acest lucru, nu i-am ascuns nimic.
M-am uitat la ea și mi-am zis în gând: Doamne, ce fată frumoasă și simplă, așa cum mi-am dorit eu! Am stat vreo două luni și un pic de capul ei pentru că s-a lăsat foarte greu. I-am zis la telefon: Tu nu înțelegi că o să fii nevasta mea?”, a declarat Valentin Sanfira, soțul Codruței Filip. Cei doi s-au căsătorit la mijlocul lunii octombrie 2022.
Recent, frumoasa artistă a vorbit despre infidelitatea soțului ei. Atât ea, cât și el, au parte de fani și fane cu duiumul. Mai ales unele dintre acestea din urmă sunt destul de insistente. Frumoasa Codruța Filip spune însă că nu ar putea trece cu vederea un episod de infidelitate, dacă ar apărea în viața lor de cuplu. „N-aș ierta niciodată infidelitatea, violența. Și probabil n-aș trece cu vederea dacă, la un moment dat, nu ne-am mai înțelege deloc”, a spus Codruța Filip. Soțul ei i-a promis însă dragoste veșnică.
Codruța Filip și Valentin Sanfira au mărturisit de ce, la doi ani de la căsătorie, nu au copii încă. „Până la copii, trebuie să te întregești cu partenerul. Dacă noi nu învățăm acum să fim unul lângă altul când ne e mai greu, atunci suntem doar doi oameni care se iubesc, dar nu se susțin.
Familia înseamnă, în primul rând, susținere, să te iubească omul ăla de lângă tine indiferent prin ce treci. Să fie ca un stâlp atunci când îți este greu”, a mărturisit cântărețul de muzică populară.
Ca în orice cuplu, cei doi artiști recunosc că au parte și de anumite tensiuni între ei. Invitați în emisiunea în care s-au cunoscut cu ani în urmă, ei au dezvăluit cele mai frecvente motive de ceartă. Codruța este prima care se enervează și i se schimbă cu totul fizionomia, după mărturisirile soțului ei. Artistul spune că se confruntă cu marea dilemă a tuturor bărbaților în acele momente și nu știe ce să facă. Soția este deranjată dacă este întrebată ce are, dar la fel de deranjată este și dacă soțul nu o întreabă nimic.
Codruța Filip nu este doar o cântăreață căutată și apreciată, ci și o femeie cu o carieră demnă de invidiat. Ea a urmat Facultatea de Drept, este consilier al vicepreședintelui Curții de Conturi și strălucește oriunde apare. Recent, ea a vorbit despre câteva dintre ciudățeniile pe care le are și de care nu poate scăpa.
„Am o chestie, dacă ating un pahar o dată, trebuie să-l mai ating de încă două ori. E o chestie foarte nasoală. Dacă pun mâna doar de două ori, rămân cu gândul acolo. E o chestie a mea. Mereu fac asta. Nu are nicio legătură, așa fac de când eram mică. Și cu telefonul fac la fel. Dacă șterg pata asta o dată, o mai șterg de încă două ori. Sunt ciudată.
Cine nu are ciudățeniile lui? E enervant de multe ori, că pun mâna o dată, plec departe și îmi rămâne pe creier, iar de multe ori mă întorc să-l ating. Dacă nu o fac, visez noaptea obiectul. Mai am superstiții din astea. Dacă uit ceva acasă, mă întorc. Fac trei pași înapoi la pisica neagră. Dacă sunt la volan și trece o pisică neagră, fac așa în aer trei pași în spate”, a povestit vedeta.
Sursa foto: Instagram
Precizare: Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice. Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Ne puteți urmări și pe Google News sau pe pagina noastră de Facebook