Simona Ionescu / Redactor Șef

Delia are un tic oribil de care îi e greu să scape

Delia are un tic oribil de care îi e greu să scape
Delia este una dintre cele mai îndrăgite artiste din România, iar viața ei este mereu subiect de interes public. Artista nu se ferește să vorbească deschis despre aspecte personale, inclusiv despre ticul oribil de care îi este foarte greu să scape.

Toată lumea o cunoaște pe Delia ca fiind o artistă asumată și sinceră, care nu ezită să spună lucrurilor pe nume. Tocmai de aceea a ales să vorbească și despre acest obicei neplăcut cu care se confruntă de ani de zile, un tic oribil care o „bântuie”.

Jurata „iUmor” este un personaj aparte. Recent, le-a arătat fanilor că și-a făcut unghiile. A optat pentru o manichiură în formă de migdală, într-o nuanță nude, care i-a lungit considerabil unghiile. Deși nu îi place lungime, a luat această decizie dintr-o necesitate, după cum a mărturisit chiar ea.

Ticul oribil care îi afectează degetele

Delia își rănește degetele din cauza unui tic oribil cu care se luptă de mult timp. Are obiceiul să-și frece degetele în zona cuticulelor laterale până când pielea se rupe. În încercarea de a scăpa de acest comportament compulsiv, a apelat la ajutorul profesioniștilor. Soluția propusă de manichiuristă a fost să-i lungească unghiile considerabil.

„Cel mai mult îmi plac unghiile scurte. Dar îmi permit să mențin ticul pe care îl am. E o boală, îl am de ani de zile! Și fac așa doar când am unghiile scurte. Dar așa (n.r. cu unghiile lungi) sunt safe (n.r. în siguranță). Doar așa. Altfel, trebuie să îmi pun mănuși”, a dezvăluit Delia.

Delia desculță, dezlănțuită în apartament

După ce și-a făcut unghiile și a reușit să scape de tic, Delia s-a pus pe dansat prin casă. S-a filmat în timpul unei sesiuni de dans îndelungate, alegând intenționat melodii care să-i pună în valoare posteriorul – partea principală aflată în mișcare pe parcursul dansului. Fanii cu siguranță au apreciat energia Deliei, care a dansat în fața ferestrei, arătându-le spatele, purtând un șort galben și fiind desculță.

Pentru Delia, mișcarea este extrem de importantă, nu doar pentru show-urile live, ci și ca stil de viață. În afară de dans, artista practică frecvent hiking, urcând munți și explorând locuri adesea greu accesibile celor fără experiență.

 

Citește și:

Figurile de milionară ale Deliei. Și-a decupat haina cu o foarfecă și și-a transformat poșeta Balenciaga în coș de gunoi – Video

Precizare: Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice. Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.

Recomandarile noastre
Stiri parteneri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *