Simona Ionescu / Redactor Șef

Visul lui Dragoș Bucur de a-și lua cai s-a împlinit. Care a fost cea mai mare provocare

Visul lui Dragoș Bucur de a-și lua cai s-a împlinit. Care a fost cea mai mare provocare
Dragoș Bucur și Dana Nălbaru s-au mutat la țară încă de acum câțiva ani, când au ales să-și trăiască viața departe de agitația orașului. De atunci, casa lor a devenit o adevărată gospodărie, cu tot ce trebuie: animale, grădină, curte mare și o atmosferă autentică de sat. Recent, aceștia au dezvăluit că și-au luat și cai.

În primăvara anului trecut, Dragoș Bucur mărturisea că are un vis: își dorea cai și extinderea gospodăriei, implicit și mai multă muncă agricolă. Acum, actorul arată care a fost cea mai mare provocare. Înainte să plece la filmări, își salută căluțul și îi spune că se vor revedea seara.

În gospodăria de la Moșteni-Greci, din Argeș, a Danei Nălbaru și a lui Dragoș Bucur există, de anul trecut, doi cai. La începutul lunii august, un incendiu a mistuit Pensiunea Maggie’s Ranch din Râșnov. Cunoscându-le dorința de a avea cai, proprietara pensiunii, care le era apropiată, le-a oferit două cabaline în acest context.

Cea mai mare provocare a lui Dragoș Bucur, anul trecut

Marea provocare a venit imediat după bucuria visului împlinit. Dragoș Bucur era în al nouălea cer că va avea propriii cai însă a trebuit să le găsească și un adăpost potrivit. Gospodăria de la țară nu avea niciun spațiu suficient de mare pentru ca animalele să stea în condiții confortabile, deci a trebuit construit unul.

Actorul s-a ambiționat să construiască singur grajdul. A muncit cu răbdare, dovedind o pricepere la care fanii săi nu s-ar fi așteptat. În final, a reușit să ridice un grajd solid, exact așa cum și-a dorit, care, în viitor, va adăposti mai mult decât cele două cabaline. Dragoș Bucur a dezvăluit că urmează să aibă cel puțin o vacă.

Gospodăria vedetelor nu mai este doar un loc de refugiu, ci și un exemplu de muncă, grijă și iubire pentru animale. Dana Nălbaru și Dragoș Bucur au acum doi cai, un măgar, patru oi, un porc și mai multe găini. Urmează și vacile.

Foto: Instagram

Vrei să critici sau să lauzi ceva? Atunci nu ezita să ne scrii în Comentarii! Exprimă opinia într-un limbaj civilizat!

 

Precizare: Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice. Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.

Recomandarile noastre
Stiri parteneri