Simona Ionescu / Redactor Șef

Ultimele vești despre copilul lui Dani Oțil. Micuțul Tiago a ajuns la Urgență, infectat cu un virus foarte periculos

Ultimele vești despre copilul lui Dani Oțil. Micuțul Tiago a ajuns la Urgență, infectat cu un virus foarte periculos
Vineri, Gabriela Oțil a ajuns cu copilul ei și al lui Dani Oțil la spital, la Urgență, iar medicii au descoperit că era infectat cu un virus foarte periculos. Au urmat zile cumplite pentru cei doi părinți, dar și pentru băiețel.

Luni dimineața au apărut ultimele vești despre copilul lui Dani Oțil. Micuțul Tiago ajunsese la Urgență încă de vineri, infectat cu un virus foarte periculos. Tiago a avut nevoie de îngrijiri medicale, iar medicii i-au administrat inclusiv perfuzii băiețelului, care, în luna septembrie, a împlinit trei ani.

Ultimele vești despre copilul lui Dani Oțil 

Soția lui Dani Oțil a dezvăluit care sunt ultimele vești despre starea copilului lor. După două zile în spital, micuțul a fost externat, deoarece tratamentul administrat de medici a reușit să combată virusul, iar copilul a început să mănânce, nemaifiind nevoie nici de perfuziile pentru hidratare. 

Ultimele vești despre copilul lui Dani Oțil. Micuțul Tiago a ajuns la Urgență, infectat cu un virus foarte periculos
Micuțul Tiago a ajuns la Urgență, infectat cu un virus foarte periculos (Sursa foto: Instagram)

Cel mai tare s-a stresat mama sa. Ea a și dezvăluit emoțiile care au copleșit-o pe rețelele sociale. 

„Tiago este puțin mai bine… Totul a început cu vărsături, apoi febră foarte mare și acum diaree. El este atât de puternic, eu nu”, a fost mesajul scris de Gabriela Oțil, zilele trecute. Ea a dezvăluit că, până la această vârstă, copilului nu i s-au făcut tratamente injectabile, dar, de data aceasta, nu s-a mai putut evita „înțepătura”.

Micuțul Tiago infectat cu un virus foarte periculos

Conform declarațiilor mamei, micuțul Tiago s-a infectat cu un rotavirus. Ea a dezvăluit că nu știa că ar fi fost bine să-l vaccineze pe copil împotriva acestui virus. 

Ultimele vești despre copilul lui Dani Oțil. Micuțul Tiago a ajuns la Urgență, infectat cu un virus foarte periculos
Gabriela Oțil e supărată că medicii nu i-au spus de vaccin (Sursa foto: Instagram)

„Nu mi s-a spus, nu am știut. Vă recomand să faceți vaccinul, este un virus extrem de urât și nenorocit”, a punctat soția lui Dani Oțil. Ea este supărată pe medici, că nu i-au spus niciodată despre acest vaccin. Dar a și constatat că nu este vorba de o problemă de comunicare doar în cazul ei. 

A primit foarte multe mesaje de la persoane care îi spun că nu au știut de existența vaccinului și că au ajuns să treacă prin situații similare cu a ei. 

„Foarte multe mesaje de genul. De ce trebuie să aflăm de la o prietenă sau de pe internet sau când e prea târziu?”, a replicat Gabriela Oțil la un mesaj în care o persoană i-a transmis exact faptul că „medicii nu spun nimic”. Persoana în cauză mărturisește că a aflat de existența vaccinului Rotarix de la o prietenă, înainte de a-l face.

Precizare: Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice. Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.

Recomandarile noastre
Stiri parteneri